Webinaari: Yleishyödyllisen yhdistyksen talous - säännöt ja rajoitukset

Kuvituskuva
23
touko
Webinaari
-

Yleishyödyllisinä yhdistyksinä toimivien urheiluseurojen talouteen ja toimintaan liittyy tiettyjä sääntöjä ja rajoituksia, jotka jokaisen yhdistyksen toiminnassa aktiivisesti mukana olevan on hyvä tietää ja tunnistaa. Tässä webinaarissa tiivistämme nämä keskeiset säännöt ja rajoitukset noin tunnin mittaiseksi tietopaketiksi. Toivotamme webinaariimme tervetulleiksi seurojen talousasioita hoitavien henkilöiden lisäksi myös muut seurojen toiminnassa mukana olevat sekä asiasta muuten kiinnostuneet!

Linkki webinaariin toimitetaan ilmoittautuneille viikon 21 alussa. Webinaarista tehdään myös tallenne, jonka ilmoittautuneet saavat katsottavaksi tilaisuuden jälkeen.

Ilmoittaudu tapahtumaan

Haaga-Helia toteuttaa webinaarin osana OKM:n liikunnan kehityshankkeisiin suunnatulla erityisavustuksella rahoitettua hanketta "Taloushallinnon taitajaksi - Tehokkuutta ja laatua urheiluseurojen taloushallintoon osaamista kehittämällä". Hankkeessa tullaan julkaisemaan myös muuta kaikille avointa maksutonta koulutusmateriaalia vuoden 2024 aikana - liittymällä hankkeen postituslistalle saat tiedon saataville tulevista materiaaleista ensimmäisten joukossa (ilmoittautumalla webinaariin et automaattisesti liity postituslistalle).

Mikäli sinulla on kysyttävää hankkeesta, autamme mielellämme! 

Hankkeen projektipäällikkö

Anna
Sivonen
lehtori
+358 294471427
anna.sivonen@haaga-helia.fi
Ota yhteyttä
Anna
Sivonen
lehtori
+358 294471427
anna.sivonen@haaga-helia.fi