Yleistä Haaga-Heliasta

Pasilan kirjasto

Pasila

Aineistot

Pasilan kirjastossa on aineistoa erityisesti liiketalouden, tietojenkäsittelyn, viestinnän ja kasvatustieteen aloilta

Asiakaspalvelu

Kirjaston henkilökunta neuvoo aineistojen käytössä ja tiedonhankinnassa. Tavoitat asiakaspalvelijamme myös chatissa.

Omatoimikirjasto

Omatoimikirjastossa on asiakaspalvelua laajemmat aukioloajat. Asioi kirjastossa omatoimisesti lainaamassa tai palauttamassa aineistoa tai noutamassa varauksia.Talon ulko-ovet ovat auki: Ma-pe 7.30-19.15, la 8-16. Jos ulko-ovi on lukossa, soita ovikelloa.

Lukutilat

Lehtilukusali ja hiljaiseen työskentelyyn tarkoitettu lukusali ovat käytettävissä kirjaston aukioloaikoina.

Varattavat ryhmätyötilat

Pasilan kirjastossa on kolme ryhmätyötilaa, joita haagahelialaiset voivat varata HAKA-tunnuksilla (HAKA login):

  • tilaa 2-8 henkilölle
  • varausaika 30 min - 3h kerrallaan
  • ensisijaisesti ryhmätyöskentelyyn
  • kirjaston henkilökunta voi peruuttaa koko varauksen, jos huonetta ei ole otettu käyttöön 10 min sisällä varauksen alkamisesta

Huom! Koronatilanteen vuoksi suosittelemme ryhmätyötilojen käyttöä toistaiseksi vain yksin työskentelyyn.

Henkilökunta
Eeva
Klinga-Hyöty
tietopalvelupäällikkö
+358 294471441
Eeva.Klinga-Hyoty@haaga-helia.fi

Yleistä Haaga-Heliasta

Jaana
Kurko
tietopalveluneuvoja
+358 294471429
Jaana.Kurko@haaga-helia.fi

Yleistä Haaga-Heliasta

Susanna
Orpana
tietopalveluneuvoja
+358 294471430
Susanna.Orpana@haaga-helia.fi

Yleistä Haaga-Heliasta

Marja
Puntalo
tietopalveluneuvoja
+358 294471431
Marja.Puntalo@haaga-helia.fi

Yleistä Haaga-Heliasta

Pia
Päivänsalo
tietopalveluneuvoja
+358 294471432
Pia.Paivansalo@haaga-helia.fi

Yleistä Haaga-Heliasta

Nina
Sivén
tietopalveluneuvoja
+358 294471350
Nina.Siven@haaga-helia.fi

Yleistä Haaga-Heliasta

Saila
Veijalainen
tietoasiantuntija
+358 294471433
Saila.Veijalainen@haaga-helia.fi
Yhteystiedot
Osoite

Ratapihantie 13
00520 Helsinki
Suomi