Pasilan kirjasto

Pasila

Aineistot

Pasilan kirjastossa on aineistoa erityisesti liiketalouden, tietojenkäsittelyn, viestinnän ja kasvatustieteen aloilta

Asiakaspalvelu

Kirjaston henkilökunta neuvoo aineistojen käytössä ja tiedonhankinnassa. Tavoitat asiakaspalvelijamme myös chatissa.

Omatoimikirjasto

Omatoimikirjastossa on asiakaspalvelua laajemmat aukioloajat. Asioi kirjastossa omatoimisesti lainaamassa tai palauttamassa aineistoa tai noutamassa varauksia.

Varattavat työskentelytilat

Pasilan kirjastossa on viisi työskentelytilaa, joita haagahelialaiset voivat varata HAKA-tunnuksilla (HAKA login):

  • varausaika 30 min - 3h kerrallaan
  • kirjaston henkilökunta voi peruuttaa koko varauksen, jos huonetta ei ole otettu käyttöön 10 min sisällä varauksen alkamisesta
Yhteystiedot
Osoite

Ratapihantie 13
00520 Helsinki
Suomi

Henkilökunta
Eeva
Klinga-Hyöty
tietopalvelupäällikkö
+358 294471441
Eeva.Klinga-Hyoty@haaga-helia.fi
Jaana
Kurko
tietopalveluneuvoja
+358 294471429
Jaana.Kurko@haaga-helia.fi
Susanna
Orpana
tietopalveluneuvoja
+358 294471430
Susanna.Orpana@haaga-helia.fi
Marja
Puntalo
tietopalveluneuvoja
+358 294471431
Marja.Puntalo@haaga-helia.fi
Pia
Päivänsalo
tietopalveluneuvoja
+358 294471432
Pia.Paivansalo@haaga-helia.fi
Saila
Veijalainen
tietoasiantuntija
+358 294471433
Saila.Veijalainen@haaga-helia.fi