Kansainvälisyyspalvelut

Haaga-Helian kansainvälisyyspalvelut tukevat Haaga-Helian kansainvälistyviä tutkinto-opiskelijoita sekä saapuvia kansainvälisiä vaihto-opiskelijoita.

Lisäksi tuemme Haaga-Helian henkilökuntaa kansainväliseen liikkuvuuteen liittyvissä asioissa.

Tiimiemme palveluosoitteet:

Lähtevät vaihto-opiskelijat: outgoing@haaga-helia.fi

Saapuvat vaihto-opiskelijat: exch@haaga-helia.fi

Henkilökuntavaihto: staffexchange@haaga-helia.fi

Apurahat vaihto-opintoihin ja ulkomaan työharjoitteluun: grant@haaga-helia.fi

Muut asiat: international@haaga-helia.fi

Yhteystiedot
Osoite

Ratapihantie 13
00520 Helsinki
Suomi

Sirpa
Holmström
kansainvälisten asioiden päällikkö
+358 294471914
Sirpa.Holmstrom@haaga-helia.fi
Elin
Andersson
kansainvälisten asioiden asiantuntija
+358 294471245
Elin.Andersson@haaga-helia.fi
Maarit
Haukka
kansainvälisten asioiden asiantuntija
+358 294471412
Maarit.Haukka@haaga-helia.fi
Laura
Hämäläinen
kansainvälisten asioiden asiantuntija
+358 294471118
Laura.Hamalainen@haaga-helia.fi
Anne
Lappalainen
kansainvälisten asioiden asiantuntija
Kansainvälisten asioiden asiantuntija
+358 294471289
Anne.Lappalainen@haaga-helia.fi
Kiia
Lehtinen
kansainvälisten asioiden asiantuntija
+358 294471140
Kiia.Lehtinen@haaga-helia.fi
Maarit
Mesiniemi
kansainvälisten asioiden ja viestinnän asiantuntij
Kansainvälisten asioiden ja viestinnän asiantuntija
+358 294471191
Maarit.Mesiniemi@haaga-helia.fi
Jenni
Mäkelä
kansainvälisten asioiden asiantuntija
+358 294471109
Jenni.Makela@haaga-helia.fi
Katri
Salmi
kansainvälisten asioiden asiantuntija
+358 294471649
katri.salmi@haaga-helia.fi
Heli
Siponen
kansainvälisten asioiden asiantuntija
Kansainvälisten asioiden asiantuntija
+358 294471121
Heli.Siponen@haaga-helia.fi